Hac & Umre Organizasyonu

  1. Anasayfa
  2. Hac & Umre Organizasyonu

Umre, Müslüman’ın hayatında dönüm noktası teşkil eden ibadetlerdendir. Bu ibadet, kişinin manevî dünyasını geliştirmesi ve yenilemesi için önemli bir fırsattır. Kişisel açıdan bir manevî gelişim yolculuğu olarak nitelendirilebilecek bu kutsal seyahatin amacına uygun bir şekilde gerçekleşebilmesi için, bilinçli bir şekilde yerine getirilmesi gerekir.

Birtakım sıkıntıları ve maddî külfeti göze alarak karar verilen bu kutlu yolculuğa niçin çıkılır? Bu yolculuk kişiye neler kazandırır veya kazandırmalıdır? Bu kutsal yolculuğun amacına uygun olarak gerçekleşebilmesi için nasıl hareket edilmelidir? Umre ibadeti nedir ve nasıl yapılır? Bu ibadetteki fiil ve davranışların anlamı nedir?

Manevî dünyasında yeni bir pencere açmak, hayatında olumlu bir gelişme meydana getirmek amacıyla çıkmayı düşündüğünüz  bu kutsal yolculukta kişinin amacına ulaşması için, zihnen, kalben, fikren yoğunlaşarak umre yapılması  gerekir.

Bir Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşu olan şirketimiz doğrudan hac ve umre hizmeti vermemekte olup, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen Hac ve umre hizmetlerine destek olmaktadır.  Eğer bu kutsal yolculuğa çıkmaya karar verir iseniz Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen hac ve umre organizasyonu ile bu ibadetinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Daha ayrıntılı bilgi için İl ve İlçe Müftülükleri veya (http://hacveumre.diyanet.gov.tr) web sitesine de müracaat edebilirsiniz.