Tarihçe

Bir Türkiye Diyanet Vakfı kuruluşu olan şirketimiz TEYAŞ A.Ş bünyesinde hizmet veren Gintaş Turizm ve Seyahat Acentası, 30 Temmuz 1991 tarihinde Turizm Bakanlığından A Grubu Geçici Turizm İşletme Belgesi alarak faaliyete başlamıştır.

Acentamız 1992 yılında Türk Hava Yolları iç hatlar yetkili acentası olmuş ve 01.09.1993 tarihinde IATA – International Air Transport Association (Uluslararası Hava Taşımacılığı Derneği) üyeliğine kabul edilerek tüm IATA üyesi havayollarının biletlerini satma yetkisine sahip olmuştur. Ayrıca  özel sözleşmeler ile  ATLAS GLOBAL, SUN EXPRESS ve PEGASUS HAVA YOLLARI gibi havayollarının da yetkili acentası olarak faaliyet göstermektedir. GİNTAŞ Turizm ve Seyahat Acentası olarak ayrıca yurt içi HIZLI TREN biletlerinin yetkili satıcısıyız.

Acentamız, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı‘na her türlü seyahatlerde kusursuz hizmet verdiği gibi, Türkiye Diyanet Vakfı’na Hac ve Umre biletlerinin teminini de sağlamaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan sempozyumlarına gelen misafirlerin  seyahat organizasyonları kapsamında  yurt içi ve yurt dışı uçak, tren vb. araçlar ile  transferlerini   gerçekleştirerek  destek  vermektedir.

Gintaş Turizm ve Seyahat Acentamız, salt kâr amaçlı bir işletme olmayıp bu alanda faaliyet gösteren diğer acentalardan farklılık göstermektedir. Acentamız, talep edilen hizmetin en düşük maliyet ve olabilecek en iyi şartlar ile gerçekleşmesini sağlamayı öncelikli görevi kabul etmektedir.

Acentamız, turizm ve seyahat alanındaki çalışmalarını, bu sektörde faaliyet gösteren A sınıfı seyahat acentalalarının standartlarında yürütebilmek için gerekli olan IATA, TÜRSAB ve Turizm Bakanlığı “A Grubu Seyahat Acentası İşletme Belgesi”ne faaliyete başladığı yıldan itibaren sahip bulunmaktadır.

Bu hizmet anlayışı ve kalite standartları ile 1991 yılında faaliyete başlayan GİNTAŞ; uçak bileti, kongre organizasyonu, yurt içi-yurt dışı tur ve otel rezervasyonlarını uzman kadrosu ile sürdürmekte, turizm ve organizasyon sektörlerindeki önemli işlevini kaliteyi her gün bir adım ileri götürme anlayışı ile devam ettirmeye çalışmaktadır.

GİNTAŞ deneyimli ekibi ile müşterilerine 27 yıldır turizm ve organizasyon alanında ihtiyaç duyacakları her konuda en iyi hizmeti “7/24 hizmet anlayışı” ile vermektedir.

GİNTAŞ ile çalışan kişi ve kurumlar, en doğru hizmeti her zaman en iyi fiyatla satın alacağından ve seyahat organizasyonunda ihtiyaç duyacağı servisi en uygun şartlar ile temin edeceğinden emin olmaktadır. Seyahati için gerekli uçak biletini uygun fiyat ile temin eden GİNTAŞ müşterileri dünyanın birçok yerindeki binlerce otelde yaptıracakları konaklama rezervasyonlarında bütün avantajlı promosyonları kullandırarak en iyi fiyat ile sunmaktadır.

Gintaş Turizm Seyahat Acentası amatör ruhla çalışırken, profesyonel anlayış, küresel bir bakış açısı ve iş disiplini ile içinde bulunduğumuz hizmet sektöründe dünya standartlarında hizmet vermeyi prensip edinmiştir. Bu çerçevede yurt içinden ve yurt dışından birçok kişi ve kuruluşa hizmet vermektedir.